M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Monika Summer-Brason dyrektorem marketingu magazynów "Gazety Wyborczej"

Piotr Machul | 30 lipca 2018, 06:00

Wydawca "Gazety" łączy zespoły marketingu swoich magazynów.

"Gazeta Wyborcza" połączyła dział marketingu tytułów "Avanti", "Logo", "Kuchnia" i "Opiekun" z zespołem zajmującym się promocją marki "Wysokie Obcasy" – tygodnika, miesięcznika "Wysokie Obcasy Extra" i wydań specjalnych oraz serwisu Wysokieobcasy.pl. Dyrektorką nowego, powiększonego działu marketingu magazynów "Gazety Wyborczej" została Monika Summer-Brason. 

Do tej pory Summer-Brason zajmowała się współtworzeniem i realizacją strategii marketingowej, promocyjnej i komunikacyjnej marki "Wysokie Obcasy".

W kierowanym przez nią dziale promocją poszczególnych tytułów zajmują się: "Avanti" – Jowita Purzycka, "Logo" i "Opiekun" – Sylwia Bełżek, oraz "Kuchnia" – Alicja Gałek, natomiast marką „Wysokie Obcasy” opiekują się Adrianna Dobrzyńska i Karolina Ryszka. 

Monika Summer-Brason jest związana z branżą wydawniczą od 17 lat. W marcu 2017 r. dołączyła do zespołu Agory. Poprzednio przez trzy lata pracowała jako dyrektor promocji i komunikacji w Wydawnictwie Zwierciadło, gdzie odpowiadała m.in. za miesięczniki "Zwierciadło", "Sens", a także za projekty wydawnicze działu książek. W latach 2008-2012 w wydawnictwie G+J Polska (obecnie Burda Polska) pełniła funkcję dyrektor wydawniczej i dyrektor promocji magazynów kobiecych. Wcześniej była odpowiedzialna za komunikację marketingową dziennika "Polska The Times" i pracowała w Axel Springer (obecnie Ringier Axel Springer Polska) dla tytułów "Newsweek Polska" i "Forbes". 

Z początkiem lipca br. nastąpiły zmiany w segmencie Prasa Agory. Cztery magazyny wydawane dotychczas przez zespół pionu Czasopisma trafiły pod skrzydła "Gazety Wyborczej" – "Avanti", "Logo", "Kuchnia'” i "Opiekun". Z "Gazetą Wyborczą" połączone zostały redakcje tych czterech tytułów, a także ich działy sprzedaży, graficzny i marketingu – w ten sposób powstał jeden zespół odpowiadający za rozwój prasowego portfolio Agory. Wydawcą wszystkich magazynów "Gazety Wyborczej" jest Joanna Mosiej-Sitek. Agora poinformowała też wówczas o planach zawieszenia wydawania czterech innych magazynów. O zmianach pisaliśmy w MMP24 w wydaniu z 2 lipca.

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , ,