M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

McDonald’s wspiera młodych w starcie na rynku pracy

Katarzyna Woźniak | 23 sierpnia 2018, 06:00

Firma ogłosiła rozpoczęcie programu "Szansa dla młodzieży", którego celem jest wsparcie 2 mln młodych osób, które wkraczają na rynek pracy.

Firma McDonald’s ogłosiła program "Szansa dla młodzieży” ("Youth Opportunity"), którego celem jest wsparcie 2 milionów młodych osób w wejściu na rynek pracy. W Europie firma i jej franczyzobiorcy zadeklarowali stworzenie do 2025 r. aż 43 tys. stanowisk w ramach praktyk.
W ramach programu firma zobowiązuje się stworzyć do 2025 r. kursy przygotowujące do wejścia na rynek pracy, miejsca pracy oraz programy rozwojowe w miejscu pracy. Aby osiągnąć swoje cele, firma dołączyła do Światowej Inicjatywy na rzecz Godnego Zatrudnienia Młodych prowadzonej przez Międzynarodową Organizację Pracy, która wspiera globalne działania zwalczające bezrobocie wśród młodych.
Pierwszy etap programu "Youth Opportunity" rozpoczął się już w Stanach Zjednoczonych, w Chicago. W ramach inicjatywy McDonald’s przyzna organizacjom lokalnej społeczności granty o łącznej wartości 1 mln dol. Organizacje te będą odpowiedzialne za aranżację kursów przygotowawczych dla młodych osób, które mają utrudniony start na rynku pracy. Kolejny 1 mln dol. zostanie zainwestowany w stworzenie nowego programu stażowego, który pozwoli młodym pogodzić ze sobą pracę zawodową i naukę.
Według ostatnich danych McDonald’s w Polsce zatrudnia obecnie 24 tys. osób. 59 proc. z nich to młodzi pracownicy, w wieku poniżej 26 lat. Restauracje McDonald’s znajdują się w każdym województwie, najwięcej pracowników zatrudniają zaś w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, we Wrocławiu i w Łodzi.
Program praktyk w ramach programu "Youth Opportunity" w Europie ma być najpierw wprowadzony w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, we Włoszech i w Szwajcarii, aby w następnej fazie objąć inne rynki. Potwierdzeniem tej deklaracji jest przyłączenie się McDonald’s do europejskiego sojuszu na rzecz przygotowania zawodowego, który wspiera działania promujące i poszerzające dostęp młodych do programów praktyk.