M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Walmart rozpoczął sprzedaż e-booków

( red. ) | 24 sierpnia 2018, 06:00

Sieć chce konkurować z Amazonem.

Sieć Walmart wchodzi na nowy poziom konkurencji z Amazonem. Zdecydował się na sprzedaż e-booków. Partnerem przedsięwzięcia jest Rakuten Kobo, producent cyfrowych czytników z Japonii.
Klienci Walmartu będą mieli do dyspozycji 6 mln książek elektronicznych. Dodatkowo będą mieli możliwość skorzystania z płatnej subskrypcji za 9,99 dolarów miesięcznie. W ramach akcji obejmującej karty prezentowe kupujący będą mogli odbierać karty na zakup e-booków i zrealizować je w 3,5 tys. lokalizacji – tam, gdzie znajdują się placówki sieci Walmart.
Kupujący w sieci Walmart będą mogli uzyskać dostęp do e-booków za pomocą aplikacji pod wspólną marką Kobo i Walmartu, a także za pośrednictwem e-czytników Kobo, które trafiły do sprzedaży w serwisie internetowym sieci Walmart. Czytniki Kobo będą również dostępne w sprzedaży w sklepach stacjonarnych.
Konkurencja z Amazonem będzie zacięta. W 2016 r. około 38 proc. z 800 mln sprzedanych książek zakupiono w Amazonie – podaje portal branżowy AuthorEarnings.com. Amazon sprzedał około 75 proc. z 400 mln zakupionych e-booków, a także prawie 95 proc. z 50 mln zakupionych u wydawców audiobooków.

(Retail Update)

Czytaj więcej na temat: , ,