M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Cyfrowy Polsat miał udany kwartał

Maciej Burlikowski | 24 sierpnia 2018, 06:00

Przychody grupy wzrosły o 7,5 proc., a EBITDA o 3,5 proc.

Grupa Cyfrowy Polsat, właściciel największej w kraju platformy telewizji satelitarnej, Telewizji Polsat, Polkomtela, operatora sieci komórkowej Plus, a od niedawna także większościowy akcjonariusz operatora stacjonarnego Netia oraz kanałów Eleven Sports Network w Polsce, w II kwartale br. uzyskała 2,603 mld zł przychodów, o 7,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Wskaźnik EBITDA wyniósł 946 mln zł, o 3,5 proc. więcej r./r.

Do przychodów dla grupy najwięcej wniósł Polkomtel – 1,681 mld zł i 623 mln zł EBITDA. Telewizja Polsat dodała do tego 321 mln zł wpływów z reklam z sponsoringu, o 4,5 proc. więcej niż przed rokiem. Łącznie działalność telewizyjna przyniosła grupie 412 mln zł wpływów, o 6 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ub.r.

Jak twierdzi Tobias Solorz, prezes Grupy Cyfrowy Polsat, firma jest zadowolona zarówno ze wzrostów klientów usług telekomunikacyjnych (komórkowych i internetowych), jak i telewizyjnych, również wyniki segmentu produkcji telewizyjnej i nadawania ocenia jako zadowalające.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,