M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wirtualna Polska właścicielem 100 proc. udziałów w Domodi

Magdalena Soroczyńska | 5 września 2018, 06:00

Wartość transakcji wyniosła 33,4 mln zł.

WP Holding SA nabył pozostałe 14 proc. udziałów w spółce Domodi. Wartość transakcji wyniosła 33,4 mln zł. WP stała się jedynym właścicielem Domodi.

To kolejny etap transakcji. W marcu br. WP nabyła 35 proc. udziałów w Grupie Domodi. W pierwotnym planie założono, że zakup pozostałych 14 proc. udziałów będzie możliwy po zakończeniu roku obrotowego 2018.

– W gronie udziałowców jednomyślnie postanowiliśmy o przyspieszeniu wykupu. Stało się to możliwe dzięki wcześniejszemu zakończeniu procesu przekazania zarządu i szybkiemu odnalezieniu się Adama Plony w roli prezesa Grupy Domodi – wyjaśnia Jacek Świderski, prezes WP Holding SA.

– Domodi, Allani i Homebook to silne marki, które stanowią jeden z filarów portfela spółek e-commerce w WP. Od teraz możemy w pełni uzupełniać się z WP i wzajemnie wykorzystywać know-how do rozwoju obu grup. Przed nami ambitne i ciekawe cele, a rynek dynamicznie się rozwija – mówi Adam Plona, prezes Domodi.

Grupa Domodi to trzy wiodące marketplace’y w polskim internecie w kategorii moda oraz dom i wnętrze. Domodi.pl i Allani.pl to dwie największe wyszukiwarki modowe w Polsce agregujące ofertę prawie pół tysiąca sklepów. Z kolei Homebook.pl to nowoczesna platforma dla entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. 

Czytaj więcej na temat: , , ,