M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

TVP powraca do zapowiedzi programów przez spikerów

Magdalena Soroczyńska | 7 września 2018, 06:00

W tej roli zobaczymy m.in. Grzegorza Miśtala, Agatę Konarską, Annę Popek i Sylwię Dekiert.

Formuła oprawy, polegająca na prezentacji kolejnych pozycji programowych na żywo przez doświadczonych spikerów, wraca do Telewizji Polskiej.

– Przyszłość telewizji polega na żywym kontakcie z widzem – mówi prezes TVP Jacek Kurski. – Obecność spikera pozwala nawiązać ten kontakt. To nowoczesna forma, stosowana w minimalnym zakresie. Anonimowy lektor czy scrolle to formuły obce, pozbawione czynnika ludzkiego – podkreślił Jacek Kurski.

W roli spikerów Telewizji Polskiej zobaczymy Grzegorza Miśtala, Agatę Konarską, Annę Popek i Sylwię Dekiert. Nadawanie programu w nowej formule rozpoczęło się od zapowiedzi kolejnych pozycji programowych po zakończeniu seriali „Barwy szczęścia” i „M jak Miłość” na antenie TVP2. Już wkrótce spikerów live zobaczymy również w Jedynce, po emisji popularnych programów, np. wydarzeń sportowych. Kilka sekund po emisji popularnych pozycji spikerzy będę informować i zapraszać widzów na kolejne programy na głównych antenach TVP.

Największymi gwiazdami spikerami w historii Telewizji Polskiej byli m.in.: Bogumiła Wander, Krystyna Loska, Jolanta Fajkowska i Katarzyna Dowbor. Telewizja Polska zrezygnowała z zapowiedzi programów przez spikerów 10 lat temu.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,