M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wychowuj bez klapsów! - kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Magdalena Soroczyńska | 25 września 2018, 06:00

Działania przygotowały Better Story Studio oraz dom mediowy Zenith.

Ruszyła kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę "Potrafię się zatrzymać", której celem jest wsparcie rodziców w radzeniu sobie z własnymi emocjami w trudnych sytuacjach wychowawczych. Kampania kierowana jest do rodziców małych dzieci (do 6. roku życia), którym zdarza się stosować klapsy, ale poszukują innych, konstruktywnych metod stawiania dziecku granic, by nauczyć je przestrzegania zasad.

Z badań fundacji wynika, że blisko połowa Polaków (48 proc.) uważa, że za karę można uderzyć dziecko. 26 proc. rodziców przyznaje, że zdarzyło się im stosować kary cielesne. Są to przede wszystkim klapsy oraz bicie ręką.

Podstawowym elementem kampanii jest 2,5-minutowa animacja ukazująca poruszającą historię mamy, której zdarzyło się dać klapsa synkowi, jednak – jak wielu rodziców – ma z tego powodu wyrzuty sumienia. Głosu projektowi użyczyła Karolina Gruszka. Przygotowano także spot telewizyjny i spot radiowy, a także spot przeznaczony do wyświetlenia w komunikacji miejskiej. W wybranych mediach ogólnopolskich pojawią się ogłoszenia prasowe. Zaplanowane zostały także działania w internecie. Platformę kampanii stanowi strona internetowa Rodzice.fdds.pl. Kampanię wsparli także blogerki i blogerzy parentingowi. Rezultatem współpracy z przedstawicielami blogosfery jest krótki poradnik dla rodziców umieszczony online.

Za kreację i przygotowanie spotów i key visuali odpowiada Better Story Studio. W pozyskiwaniu mediów do kampanii wsparł fundację dom mediowy Zenith. Kampanię przygotowano w ramach projektu Komisji Europejskiej Daphne "From policy to reality – changing attitudes and practice from corporal punishment to safeguarding children". Materiały kampanii są współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Każdy może poprzeć akcją na stronie fundacji na Facebooku.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 27 lat podejmuje działania na rzecz eliminacji kar fizycznych wobec dzieci.  W 2005 r. jedynie jedna trzecia dorosłych Polaków uważała, że rodzice nigdy nie powinni uderzyć dziecka, w 2017 r. myśli tak już połowa z nich.

Czytaj więcej na temat: ,