M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Facebook Dating wystartował w Kolumbii

( red. ) | 25 września 2018, 06:00

200 milionów użytkowników serwisu deklaruje, że są singlami. Facebook podkreśla, że zależy mu na "istotnych relacjach", a nie "przygodach na jedną noc".

Począwszy od czwartku 20 września pełnoletni (mający co najmniej 18 lat) użytkownicy Facebooka w Kolumbii mogą utworzyć w ramach serwisu osobny profil Facebook Dating. Propozycje osób, z którymi warto zawrzeć znajomość zaczną pojawiać się dopiero, gdy zostanie utworzonych odpowiednio dużo kont. Zgodnie z misją budowania "istotnych relacji", kontakty będą mogli nawiązywać wyłącznie użytkownicy - nie bezpośredni znajomi, tylko znajomi znajomych - mieszkający w odległości nie większej niż 100 km od siebie. 

Zdaniem menedżera produktu Facebook Dating Nathana Sharpa Kolumbia została wybrana do pilotażu ze względu na wysoki w całej Ameryce Południowej poziom akceptacji dla randek online i znaczną liczbę aktywnych użytkowników (ok. 30 mln) w tym kraju. Uważa się też, że Facebook woli przetestować usługę na rynku oddalonym od Stanów Zjednoczonych, by nie zrazić reklamodawców w razie ewentualnych problemów np. w zakresie ochrony prywatności.

Darmowy serwis będzie na razie dostępny tylko w wersji mobilnej, ale nie będzie wymagane instalowanie osobnej aplikacji. Według Sharpa Facebook Dating nie próbuje konkurować z Tinderem, ale raczej z serwisami takimi jak  eHarmony, Hinge i OKCupid stawiającymi na szukanie partnera na życie. Toteż zamiast znanego z Tindera prostego "przesuwania w prawo" użytkownik będzie musiał wysłać wiadomość do osoby, która go zainteresuje i liczyć na to, że otrzyma odpowiedź.

Oparty na subskrypcji serwis randkowy Tinder uruchomiony w 2012 r. ma według Recode.net podwoić w br. swoje przychody do 800 mln dol. Według szacunkowych danych już ponad jedna trzecia małżeństw zawieranych w Stanach Zjednoczonych zaczyna się od kontaktu w internecie.

(TechCrunch)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,