M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Life on Mars z nowym klientem: Petronas Lubricants International

Piotr Machul | 25 września 2018, 06:00

Agencja zajmie się obsługą firmy na kilkunastu rynkach europejskich.

Petronas Lubricants International dołączył do grona klientów agencji kreatywnej Life on Mars, należącej do platformy Brand New Galaxy. Life on Mars zajmie się obsługą Petronas na kilkunastu rynkach w Europie.

Life on Mars odpowiadać będzie za kompleksową obsługę całości portfolio Petronas, która obejmuje opracowanie strategii komunikacji dla klientów B2B i B2C, rekomendację i zakup mediów, a także opracowanie i realizację strategii w social media. Ponadto Life on Mars opracuje platformę narzędziową, umożliwiającą optymalizację procesów kreatywnych na kilkunastu rynkach w Europie. Agencja koordynuje również działania w zakresie PR prowadzone we współpracy z agencją PR Calling.

- Wybór Life on Mars był podyktowany potrzebą dynamicznego partnera strategiczno-kreatywnego, który dobrze porusza się w multirynkowym środowisku projektowym. Kompetencje zespołu w kampaniach cross-channel są dobrze dopasowane do potrzeb marki Petronas. Kluczowe w tej współpracy jest dla nas budowanie efektywnego ekosystemu komunikacyjnego, który będzie optymalny dla każdego z rynków – mówi Danuta Michałus-Sokołowska, cluster marketing manager – open market and export Petronas.

Petronas Lubricants International to powstała w 2008 r. – w wyniku fuzji FL Selenia i Petronas Lubricants – jedna z najprężniej rozwijających się spółek olejowych na świecie, ze sprzedażą na poziomie 928 mln litrów rocznie. Od lat firma znajduje się w gronie top 10 największych firm olejowych na świecie. Petronas zajmuje się produkcją i sprzedażą̨ szerokiej gamy produktów motoryzacyjnych i przemysłowych w 84 krajach, a jako partner technologiczny Mercedes AMG Petronas F1 Team odpowiada za opracowanie i testowanie paliw, środków smarowniczych oraz płynów eksploatacyjnych dla zespołu.

Czytaj więcej na temat: ,