M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Aflofarm kupuje Trec Nutrition

Maciej Burlikowski | 2 października 2018, 06:00

Jaromir Sroga nowym prezesem zakupionej firmy.

Aflofarm, największa rodzima firma farmaceutyczna i jednocześnie największy krajowy reklamodawca, kupił firmę Trec Nutrition, poszerzając tym samym portfolio swoich produktów o preparaty dla sportowców.

Nowym prezesem Trec Nutrition został Jaromir Sroga (na zdjęciu), były CEO domu mediowego Maxus (2015-2017), który rozstał się z GroupM po fuzji domów mediowych Maxus i MEC w Wavemaker. Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno po stronie agencji reklamowych (w tym należącej do WPP J. Walter Thompson/Parintex), reklamodawców (w tym BP Poland), jak i mediów – był dyrektorem biura reklamy w randze członka zarządu Grupy Eurozet (Radio Zet). Na stanowisku prezesa zarządu Trec Nutrition zastąpił Lecha Kłoczko – założyciela firmy.
Aflofarm był już wcześniej obecny na rynku odżywek poprzez parasolową linię produktów dla sportowców Formotiva, która powstała w 2015 r.

– Planujemy utrzymanie wszystkich marek należących do obu spółek, m.in. Formotivy, Beltora i Better Choice – mówi Jacek Furman, prezes Aflofarm Farmacja Polska. – Nie wykluczamy też kolejnych akwizycji firm działających w szeroko rozumianej branży zdrowotnej – dodaje.

Wartość zakupu Trec Nutrition nie została podana.

Czytaj więcej na temat: , , , ,