M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Komputronik uruchomił fundację wspierającą nowoczesną edukację

Joanna Niewiadomska | 2 października 2018, 06:00

Prezesem została Monika Buczkowska.

Komputronik, dystrybutor sprzętu komputerowego, AGD i RTV, założył fundację, której celem ma być "ułatwianie dostępu do innowacyjnych narzędzi wspierających nowoczesną edukację i motywujących do osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego". Wsparcie Fundacji Komputronik kierowane ma być do ludzi, którzy ze względu na bariery  ekonomiczne lub społeczne nie mogą realizować swojego potencjału.  Prezesem Fundacji Komputronik została Monika Buczkowska.

W praktyce fundacja ma pozyskiwać środki finansowe, wspierać materialnie i pozamaterialnie podmioty, zajmie się także organizacją lub finansowaniem akcji społecznych, będzie dzielić się swoim know how, umożliwiając dostęp do szkoleń i warsztatów oraz zapraszając podopiecznych do udziału w innowacyjnych projektach.

Monika Buczkowska ma doświadczenie we wspieraniu oraz promocji młodych talentów. Jako współzałożycielka i członkini zarządu promuje polskich młodych artystów w ramach Art Foundation i platformy internetowej Gallerystore.pl.

Działający od 1996 r. Komputronik jest jednym z największych i najstarszych sklepów internetowych w Polsce, ma też prawie 200 placówek stacjonarnych w całym kraju. Od 2007 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes, Komputronik API, Benchmark, Idea Nord, Movity, a także czeska spółka K24 i niemiecka Komputronik GmbH.

Czytaj więcej na temat: ,