M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

PepsiCo wraca na ścieżkę wzrostu

( red. ) | 3 października 2018, 06:00

Przełamany został trwający przez cztery kolejne kwartały trend spadkowy.

Północnoamerykański dział napojów PepsiCo zanotował w minionym kwartale wzrost przychodów o 2 proc. – to pierwszy wynik dodatni od III kwartału 2017 r. Jednak zysk działu spadł o 11 proc. w związku z wyższymi wydatkami na reklamę i marketing oraz wyższymi kosztami transportu i aluminium do produkcji puszek, poinformował dyrektor finansowy PepsiCo Hugh Johnston.

Przychody firmy ogółem wzrosły o 1,5 proc., do 16,49 mld dol., a wzrost organiczny, bez akwizycji i sprzedaży aktywów, wyniósł 4,9 proc. Zysk kwartalny PepsiCo sięgnął 2,5 mld dol. (1,75 dol. na akcję) w porównaniu z 2,14 mld dol. (1,49 dol. na akcję) w analogicznym okresie ub.r.

Firma podniosła prognozę wzrostu organicznego na cały rok 2018 do co najmniej 3 proc. z 2,3 proc.

W minionym kwartale koncern PepsiCo, producent m.in. napojów Pepsi, Mountain Dew i Gatorade, chipsów Doritos i płatków owsianych Quaker Oats, kontynuował też dywersyfikację portfela produktowego. W sierpniu firma ogłosiła, że kupuje za 3,2 mld dol. SodaStream International Ltd., największego na świecie producenta i dystrybutora domowych maszyn do napojów gazowanych.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,