M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Ebay oskarża Amazon o przechwytywanie sprzedawców

( red. ) | 4 października 2018, 06:00

Amazon miał wysłać ponad tysiąc wiadomości, posługując się komunikatorem eBaya, chcąc pozyskać sprzedawców do swojego marketplace'u.

W liście wysłanym w poniedziałek do Amazona eBay wezwał konkurenta do natychmiastowego zaprzestania nieuczciwych praktyk, sprzecznych z kalifornijskim prawem (Comprehensive Computer Data Access and Fraud Act). Miały być one podejmowane przez ok. 50 przedstawicieli handlowych Amazona. EBay został powiadomiony o sprawie 10 dni temu przez jednego ze sprzedawców, którzy otrzymali taką wiadomość. Rzeczniczka Amazona poinformowała, że firma bada sprawę.

W ostatnich latach Amazon intensywnie rozwija swój marketplace, gdyż transakcje na nim są z reguły bardziej rentowne. Amazon pobiera prowizję od każdej transakcji – średnio 15 proc. jej wartości, a ponadto opłaty od sprzedawców m.in. za reklamę i magazynowanie towarów. EBay z kolei pracuje nad modernizacją oferty i chce przestać być kojarzony z internetową wersją wyprzedaży garażowej. Agresywne kampanie marketingowe mają mu pomóc w skuteczniejszej rywalizacji z Amazonem, który zbiera niemal połowę przychodów z amerykańskiego rynku e-commerce.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,