M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Projekt "Wisłą" promuje transmisje live na FB

Magdalena Soroczyńska | 8 października 2018, 06:00

Inicjatywa stanowi również promocję lokalnych społeczności z centralnej i północnej Polski.

Facebook wystartował z projektem „Wisłą” – kilkudniowym spływem po dolnym biegu Wisły, promującym inicjatywy lokalnych społeczności z centralnej i północnej Polski. Całą podróż można śledzić na bieżąco dzięki transmisji live na stronie Facebook Polska. Celem wyprawy jest pokazanie nadwiślańskich krajobrazów, a także zwrócenie uwagi na wyjątkowe inicjatywy i osoby działające na rzecz lokalnych społeczności na terenach w pobliżu największej polskiej rzeki.

– W Facebooku chcemy pomagać ludziom łączyć się i budować społeczności. Jednocześnie widzimy, że coraz chętniej wykorzystywanym formatem jest transmisja live. Dlatego postanowiliśmy połączyć oba te elementy i zaprosić Polaków na spływ dolnym biegiem Wisły – komentuje Robert Bednarski, country director CEE, kierujący działalnością Facebooka w regionie.

Oprócz transmisji na żywo użytkownicy Facebooka mogą obejrzeć materiały wideo, w których poznają historie lokalnych pasjonatów. Łódka Facebooka przepłynie trasę z Płocka do Gdańska, odwiedzając po drodze m.in. Ciechocinek, Bydgoszcz, Grudziądz i Tczew.

Czytaj więcej na temat: ,