M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Paweł Kowalczyk szefem Esportu w Ringier Axel Springer Polska

Joanna Niewiadomska | 9 października 2018, 06:00

Wcześniej rozwijał projekty Esportmania.pl i Polish Esports Awards.

Paweł Kowalczyk z początkiem października objął stanowisko kierownika działu Esport w Ringier Axel Springer Polska i ma być odpowiedzialny za rozwój produktów esportowych oraz relacje z kluczowymi partnerami rynku esportowego w Polsce. W nowej roli Paweł Kowalczyk będzie raportować bezpośrednio do Sabiny Lipskiej, dyrektora wideo w Ringier Axel Springer Polska.

Z Ringier Axel Springer Polska oraz Onetem Paweł Kowalczyk jest związany od 8 lat, wcześniej był odpowiedzialny za produkty sportowe online (m.in. Przegladsportowy.pl, Sport.onet.pl oraz Ekstraklasa.tv). Odpowiadał również za działania marketingowe "Przeglądu Sportowego". Przez ostatni rok Paweł Kowalczyk zarządzał projektami z obszaru esportowego w Grupie Onet-RAS Polska i był odpowiedzialny między innymi za uruchomienie serwisu Esportmania.pl oraz plebiscytu Polish Esport Awards a także nawiązanie partnerstw strategicznych.

Ringier Axel Springer Polska w 2018 r. uruchomiła serwis Esportmania.pl oraz nawiązała strategiczne partnerstwa z ESL Polska oraz Legią Warszawa, w związku z czym na łamach serwisu oraz strony głównej Onet.pl pojawiły się transmisje z esportowych rozgrywek, cieszące się dużą popularnością użytkowników.

W październiku esportmania.pl rusza z nowym publicystycznym formatem wideo live - "Misja Esport", którego prowadzącym będzie Maciej „Sawik” Sawicki, a stałymi gośćmi będą esportowi influencerzy - Michał "Carmac" Blicharz , Fryderyk "Veggie" Kozioł oraz Piotr „Izak” Skowyrski.

Ringier Axel Springer Polska jest także organizatorem Plebiscytu Polish Esport Awards. Druga edycja wydarzenia odbędzie się w lutym 2019 r.

Czytaj więcej na temat: ,