M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Facebook wprowadza Portal - ekran do wideoczatu

( red. ) | 9 października 2018, 06:00

Urządzenia mają pojawić się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w listopadzie.

Portal, wyposażony w asystenta głosowego Alexa (Amazon), nawiązuje połączenia poprzez Messengera. Ma oferować lepszą jakość niż istniejące aplikacje na smartfony i tablety. Portal pozwala użytkownikowi na oddalenie się nawet 3 metry od obiektywu, czyli znaczniej dalej niż przy wideorozmowach prowadzonych przez komputer czy smartfon. Flagowe urządzenie (Portal+) ma ekran o przekątnej 39,6 cm i rozdzielczości 1080 pikseli, który można przekręcać z pozycji pionowej do poziomej. Ma kosztować 349 dol. Data premiery poza Stanami Zjednoczonymi nie została jeszcze ustalona.

Jeremy White z brytyjskiego magazynu "Wired", ma wątpliwości, czy konsumenci zignorują kwestie ochrony prywatności w imię wygody. Chodzi m.in. o niedawne doniesienia o 50 milionach kont użytkowników Facebooka, do których dostęp uzyskali hakerzy.

Patrick Spence, szef produkującej inteligentne głośniki firmy Sonos, jest z kolei jednym z wątpiących, czy rynku jest rzeczywiście popyt na Portal i podobne produkty.  - W obecnej chwili jestem sceptyczny co tego, czy konsumenci chcą kolejnego ekranu w domu - Spence powiedział BBC.

(BBC News)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,