M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agora uruchomiła dom produkcyjny - Skylark Films

Magdalena Soroczyńska | 17 października 2018, 06:00

Szefem studia został Arthur Czernik, a dyrektorem kreatywnym - Jacek Praszałek.

A.Czernik
A.Czernik
We wrześniu Agora uruchomiła studio Skylark Film  łączące kreatywne kompetencje agencji reklamowej oraz domu produkcyjnego. Zespół studia, w skład którego wchodzą producenci i kierownicy produkcji, oferuje kompleksową obsługę w zakresie realizacji projektów filmowych – produkcji reklamowych oraz serii dla stacji telewizyjnych, a także usługi w zakresie komunikacji marketingowej – strategiczne i kreatywne.

Skylark Films zatrudnia również reżyserów dźwięku oraz fachowców postprodukcji filmowej: specjalistów od motion design, VFX, 2D/3D graphics, color gradingu i montażu. Zespół ma niezależne studio dźwiękowe i studio nagrań, w którym już teraz jest realizowanych kilkaset produkcji miesięcznie. Obecność Skylark Films w strukturach Agory dodatkowo umożliwia klientom studia skorzystanie z potencjału reklamowego marek i mediów z Grupy Agora.

J.Praszałek
J.Praszałek
Szefem Skylark Films oraz producentem wiodącym jest Arthur Czernik, który w ostatnich latach współpracował z Agorą i spółką Next Film przy realizacji pełnometrażowych filmów fabularnych. Dyrektorem kreatywnym jest Jacek Praszałek, który odpowiada za zarządzanie pracą zespołu kreatywnego, tworzenie konceptów kreatywnych oraz nadzór nad ich realizacją. Przez wiele lat był związany m.in. z Saatchi & Saatchi oraz DDB. Tworzył kampanie m.in. dla Procter & Gamble, Toyoty, Carlsberga, ING Nationale Nederlanden, T-Mobile, Wedla czy Maspeksu. Za swoje prace otrzymał nagrody KTR, Kreatura, Cannes Lions oraz Golden Drum. 

Skylark Films jest częścią Doradztwa Mediowego, które specjalizuje się w kompleksowych, wielomediowych rozwiązaniach dla klientów reklamowych. 

Czytaj więcej na temat: , , , ,