M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

PepsiCo wprowadza nowy materiał opakowaniowy

Katarzyna Woźniak | 18 października 2018, 06:00

Firma ogłosiła długofalową współpracę ze spółką Loop i zapowiada produkcję opakowań PET Loop pozyskiwanych w 100 proc. z recyclingu.

Loop Industries Inc., firma specjalizująca się w dziedzinie rozwiązań przetwórstwa tworzyw sztucznych, oraz PepsiCo ogłosiły zawarcie wieloletniej umowy, która ma umożliwić PepsiCo zakup i produkcję opakowań z plastików wytwarzanych w amerykańskiej fabryce Loop, w tym plastiku PET Loop pozyskiwanego w 100 proc. z recyklingu.
Firma Loop opracowała technologię, która ma umożliwiać rozdział, odzysk i nieskończony recykling bezwartościowych i niskowartościowych tworzyw sztucznych w pełnowartościowe plastiki PET. Rozwiązanie ma spełniać wymogi amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa żywności i leków (FDA) w zakresie przetwarzania opakowań plastikowych bez względu na ich kolor, przejrzystość czy stan, w tym przedmiotów takich jak wykładziny, ubrania lub inne tekstylia poliestrowe (również barwionych i domieszkowanych), w tym również tworzyw wyławianych z oceanów, poddawanych długotrwałej ekspozycji na słońce i sól morską.
Technologia przetwarzania plastików PET Loop została uznana przez firmę PepsiCo za technologię o dużym potencjale komercyjnym, która ma umożliwiać zwiększenie udziału przetworzonego plastiku w opakowaniach, przyczyniając się tym samym do realizacji ambicji firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju i oczekiwań konsumentów.
Podpisana umowa zakłada ponadto prowadzenie wspólnych działań marketingowych i komunikacyjnych mających na celu zwiększanie świadomości w zakresie recyklingu, zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki obiegu zamkniętego.

Czytaj więcej na temat: ,