M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wzrost liczby abonentów Netfliksa przewyższa prognozy

( red. ) | 18 października 2018, 06:00

W III kwartale roku przybyło ich 6,96 mln.

Firma prognozowała w lipcu br., że pozyska w III kwartale 5 mln abonentów. Z ostatecznej liczby 6,96 mln zdecydowaną większość (5,9 mln) stanowią abonenci spoza Stanów Zjednoczonych. Obecnie przedstawiona prognoza na IV kwartał mówi o 9,4 mln nowych abonentów, o 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Na całym świecie Netflix ma obecnie 137 mln użytkowników.

Utrzymanie szybkiego tempa wzrostu liczby abonentów jest kluczowe, by firma mogła pokryć równie szybko rosnące koszty związane z produkcją i pozyskiwaniem praw do treści programowych. Netflix szacuje, że tegoroczne wydatki na kontent sięgną 8 mld dol. Analitycy przewidują, że do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć 4 mld dol. na  programy i filmy, które będą wyemitowane w przyszłości. Łączna kwota 12 mld dol. zdecydowanie przewyższa analogiczne wydatki Amazona i HBO.

W III kwartale br. Netflix miał 403 mln dol. zysku wobec 129,6 mln dol. rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 34 proc., do 4 mld dol., zgodnie z prognozami analityków. 49-proc. wzrost, do 1,97 mld dol., zanotowano w przychodach ze streamingu poza granicami Stanów Zjednoczonych, podczas gdy wzrost na macierzystym rynku wyniósł 25 proc., do 1,94 mld dol.  

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,