M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Krzysztof Bachta ma być nowym prezesem Alior Banku

Maciej Burlikowski | 19 października 2018, 06:00

Od ośmiu lat związany był z PZU.

Katarzyna Sułkowska, dotychczasowa prezes Alior Banku, jednego z największych banków w kraju, złożyła rezygnację. Rada nadzorcza na jej miejsce wyznaczyła Krzysztofa Bachtę, który z nominacją na prezesa musi poczekać na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Katarzyna Sułkowska była prezesem Aliora od marca ub.r., schedę przejęła po Michale Chyczewskim. Wiceprezesem była od grudnia 2011 r., kojarzona ze starą ekipą Aliora, jeszcze sprzed przejęcia go przez PZU (przeszła wraz z grupą byłych pracowników banku BPH, która tworzyła Aliora od 2008 r.).  

Przypomnijmy, że Grupa PZU, największy w kraju i regionie ubezpieczyciel, przejął kontrolę nad Alior Bankiem (ma 31,9 proc. akcji) w połowie 2015 r. Przyszły nowy prezes (na razie, do czasu uzyskania zgody KNF-u, w randze wiceprezesa kierującego działalnością banku) pochodzi właśnie z grupy PZU - od 2010 r. był zatrudniony w PZU i PZU Życie w biurze strategii i projektów. Bezpośrednio przed nominacją na członka zarządu Alior Bank pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. strategii i rozwoju w Grupie PZU. Wcześniej pracował w firmach doradczych Boston Consulting Group Polska oraz Ernst & Young Polska.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,