M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Ruszyła IKEA w Blue City - pierwszy sklep sieci według nowego konceptu

Joanna Niewiadomska | 24 października 2018, 06:00

Pierwszy sklep w centrum miasta zbudowano według nowego konceptu.

23 października br. ruszył sklep IKEA w Blue City. Pierwszy sklep w Centrum miasta sieć zbudowała według nowego konceptu. Jest zdecydowanie mniejszy, choć także mieści się na dwóch poziomach. Również asortyment dostępny od ręki jest okrojony. Obejmuje głównie drobniejsze artykuły do aranżacji wnętrz i zmieniać ma się sezonowo. Inne artykuły można zamówić np. poprzez nowe rozwiązanie - "Kiosk", który łączyć ma narzędzie online z przestrzenią offline. Dla kupujących na zamówienie wydzielono także przestrzeń pod nazwą "Planerownia", gdzie z pomocą pracowników sklepu można zaprojektować np. kuchnię, sypialnię wraz z garderobą, system przechowywania PAX.

W nowej placówce IKEA pojawiają się przestrzenie, które mają działać na klientów inspirująco, podnosząc ich sklepowe doświadczenia - "Kuchnia Doznań" i "Wyśniony Pokój", w którym wykorzystano tzw. Immersive mapping.

Nowy charakter ma również przestrzeń restauracyjna, która łączy koncepcję kawiarni i bistro. Obszar restauracyjny zawiera strefę miękkich siedzeń, w której klienci mogą napić się kawy i zjeść deser, oraz dwie strefy ze stołami – jedna ze standardowymi, a druga z wysokimi, która umożliwi zabezpieczenie odpowiedniej liczby miejsc dla klientów.

Na weekend od 26 do 28 października przewidziano specjalne atrakcje dla atrakcje dla klientów, m.in. warsztaty dla dzieci i malowanie murali.

Czytaj więcej na temat: