M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Debbi Vandeven pokieruje globalnym teamem kreatywnym VMLY&R

( red. ) | 9 listopada 2018, 06:00

John Godsey i Jason Xenopoulos obejmą wspólnie stanowisko CCO w Ameryce Północnej.

VMLY&R, utworzona we wrześniu br. w wyniku fuzji VML i Y&R, spółek z grupy WPP, ogłosiła 8 listopada kto pokieruje globalnym zespołem kreatywnym nowej agencji. Debbi Vandeven, wcześniej global CCO w VML zachowa swoje stanowisko w VMLY&R i będzie podlegać globalnemu CEO Jonowi Cookowi. Pokieruje zespołem ok. 2 tys. pracowników kreatywnych z ogólnej liczby 7 tys. osób zatrudnionych w VMLY&R. Vandeven pracuje w VML od 2000 roku.

John Godsey i Jason Xenopoulos poprzednio pełnili funkcję dyrektorów kreatywnych odpowiednio w regionach Ameryki Północnej i oraz Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Teraz wspólnie pokierują kreacją VMLY&R w Ameryce Północnej, a Xenopoulos - poprzednio związany z biurem VML w Afryce Południowej - dodatkowo obejmie stanowisko CEO oddziału w Nowym Jorku. Godsey, który dołączył do VML w 2010 r., będzie nadal pracować w Kansas City.

Jaime Mandelbaum, ostatnio CCO Y&R w Europie, obejmie analogiczne stanowisko w VMLY&R. Pod kierownictwem Mandelbauma czeski oddział Y&R zdobył swojego pierwszego i drugiego Złotego Lwa w Cannes, a turecki - grand prix w 2015 r.

(Adweek)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,