M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

WP pozytywnie zaskakuje wynikami

Maciej Burlikowski | 14 listopada 2018, 06:00

Kwartalne przychody o 26 proc., a zysk o 34 proc. w górę.

Grupa Wirtualnej Polski, wydawca jednego z dwóch obok Onet.pl największych portali internetowych w kraju, nadawca kanału telewizyjnego oraz właściciel szeregu serwisów e-commerce, miała bardzo udany kwartał. Przychody wzrosły o 26 proc. (do 143,8 mln zł), a EBITDA o 34 proc. (do 45,3 mln zł). Kwartał grupa zakończyła więc 21,6 mln zł zysku netto, o 60 proc. wyższym niż rok temu.

Co istotne kanał Telewizja WP przestaje tak mocno obciążać wyniki grupy – w minionym kwartale uzyskał on 3,8 mln zł przychodów, były one 80 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ub.r., a strata EBITDA zmalała z 2,8 do 1,6 mln zł.

– Łączny nominalny przyrost EBITDA i przychodów za mijające trzy miesiące rok do roku był najwyższy w historii Wirtualnej Polski. To efekt realizacji strategii rozwoju e-commerce, jak i lepszego od poprzedniego roku w WP Media SA – wskazuje Jacek Świderski, prezes WP Holding SA.

W ostatnim miesiącu Wirtualna Polska Holding zrealizowała także dwie duże transakcje w sektorze e-commerce. Za kwotę 75 mln zł przejęła serwis Extradom.pl specjalizujący się w sprzedaży projektów architektonicznych online. WP weszła tym samym w rynek budownictwa jednorodzinnego. Za pośrednictwem Wakacje.pl SA nabyła także marketplace pośredniczący w rezerwacji miejsc parkingowych przy największych lotniskach w Polsce – Parklot.pl.

Czytaj więcej na temat: , ,