M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

L'Oreal przyznał kolejne stypendia kobietom nauki

Joanna Niewiadomska | 19 listopada 2018, 06:00

Sześć młodych reprezentantek nauk o życiu dostało w sumie 185 tys. zł w ramach programu Dla Kobiet i Nauki.

Po raz 18. w ramach programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki przyznano nagrody kobietom, które prowadzą badania z zakresu szeroko pojętych nauk o życiu. Poza otrzymaniem stypendiów nagrodzone badaczki, które przy wsparciu organizatorów programu oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego biorą udział w międzynarodowych konferencjach i sympozjach. Dzięki temu promują swoje osiągnięcia naukowe nie tylko wśród naukowców, ale także szerszej opinii publicznej,.

- O jedno stypendium walczyły średnio 22 badaczki. Po raz pierwszy obok pań reprezentujących nauki biologiczne, medyczne i chemiczne pojawiły się kandydatki prowadzące projekty w obszarze nauk fizycznych i inżynieryjnych. Bardzo się z tego cieszymy, bo te dziedziny są często uważane za domeny męskie – powiedziała prof. dr hab. Ewa Łojkowska, przewodnicząca jury programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki.

W ramach 18. edycji programu przyznano trzy stypendia habilitacyjne, każde o wartości 35 tys. zł, dwa stypendia dla doktorantek w wysokości 30 tys. zł i jedno stypendium dla magistrantki o wartości 20 tys. zł.

Czytaj więcej na temat: ,