M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Mindshare wprowadza podejście strategiczne Planning for Purpose

Maciej Florek | 25 stycznia 2019, 06:00

Purpose to miejsce, gdzie powstają i są realizowane koncepcje, będące odpowiedzią na strategiczne wyzwania, wobec których stają obecnie marki.

W ramach poszerzenia oferty strategicznej dom mediowy Mindshare wprowadził koncept Planning for Purpose stanowiący inkubator projektów, których celem jest aktywizacja społeczna marek. Za rozwój projektu odpowiada Paulina Sobieszek, partner, business development Mindshare.

Sam koncept Purpose dom mediowy zaanonsował podczas konferencji Mindshare Huddle for Good, która odbyła się pod koniec listopada. Z przeprowadzonych przez agencję badań wynika, że 62 proc. konsumentów chętniej wybiera produkty danej marki ze względu na prowadzone przez nią akcje społeczne, 49 proc. klientów przyznało natomiast, że akcje tego typu pozytywnie wpływają na ich opinię o firmie. Purpose to miejsce, gdzie powstają i są realizowane koncepcje, będące odpowiedzią na strategiczne wyzwania, wobec których stają obecnie marki.

- Stworzenie koncepcji Planning for Purpose poszerza naszą ofertę strategiczną, jednocześnie będąc odpowiedzią na zmieniające się potrzeby konsumentów, którzy od marek oczekują dodatkowej wartości i coraz większego zaangażowania w każdym wymiarze życia. Niejednokrotnie chcą, aby marki zabierały głos w istotnych debatach czy przyczyniały się do rozwiązywania kluczowych problemów społecznych. Marketerzy, rozumiejąc wagę tych zmian, coraz częściej porzucają punktowe aktywacje z obszaru CSR i zaczynają długoterminowo myśleć kategoriami marketingu wartości - mówi Paulina Sobieszek.

Czytaj więcej na temat: