M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Grupa Muszkieterów z mocnym wynikiem za 2018 r.

Joanna Niewiadomska | 21 lutego 2019, 06:00

W 2019 r. zapowiadają prawie 20 nowych otwarć, rozwój sieci stacji paliw oraz usług drive i click & collect.

Grupa Muszkieterów, zrzeszająca przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché, wypracowała w 2018 r. obroty w wysokości 7,5 mld zł. Jest to wynik o 5,5 proc. wyższy w porównaniu z rokiem poprzednim.

W omawianym okresie obroty Intermarché wraz z przymarketowymi stacjami paliw wyniosły 2,3 mld zł. Oznacza to wzrosty odpowiednio o 3,4 proc. i 10,3 proc. rok do roku.

W 2018 r. Muszkieterowie ponad 100 mln zł przeznaczyli na inwestycje - m.in. na otwarcia nowych punktów handlowych, repozycjonowanie cen oraz promocje dla klientów obu sieci.

W 2019 r. grupa zamierza m.in. otworzyć minimum 4 nowe sklepy pod szyldem Intermarché i 15 placówek Bricomarché, wprowadzić nowe kanały komunikacji z klientem i rozwijać sieć stacji paliw oraz punktów z usługą drive, a także rozwiązań click & collect.

Grupa Muszkieterów to największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu "dom i ogród" w Polsce. Zrzesza ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami. Muszkieterowie są obecni w czterech krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii.

Czytaj więcej na temat: ,