M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Nowa karta kredytowa od Goldman Sachs i Apple

( red. ) | 25 lutego 2019, 06:00

Firmy liczą, że po kartę sięgną lojalni użytkownicy Apple'a ze względu na jej lepszą integrację z iPhonem.

Według nieoficjalnych informacji, karta ma być testowana przez pracowników w ciągu najbliższych tygodni i udostępniona komercyjnie jeszcze w bieżącym roku. Partnerzy wkraczają na nowy dla nich obszar licząc na dodatkowe źródło przychodów, obaj notują bowiem ostatnio mniejsze zyski z podstawowej działalności. 

Apple liczy, że dzięki własnej karcie uzyska większy udział w prowizjach od płatności dokonywanych przez użytkowników iPhone'ów za pomocą systemu Apple Pay. Ma też nadzieję na szybsze niż dotychczas rozpowszechnienie Apple Pay wśród konsumentów i sprzedawców. Użytkownicy nowej karty mają uzyskiwać ok. 2 proc. zwrotu gotówkowego (cashback) z większości transakcji, a być może nawet więcej przy zakupie produktów czy usług Apple. Korzyścią będą też dodatkowe usługi w aplikacji Apple Wallet pozwalające lepiej zarządzać finansami osobistymi. Karta ma działać w sieci Mastercard, drugiej co do wielkości w Stanach Zjednoczonych po sieci Visa.

Goldman Sachs, dla którego to pierwsza karta kredytowa w historii, uruchomił w 2016 r. internetowy bank konsumencki o nazwie Marcus. Apple ma lojalnych użytkowników w grupie zamożnych i znających się na nowych technologiach młodych ludzi, których Goldman widziałby jako klientów Marcusa. 

(WSJ.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,