M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Jeff Bezos wciąż na czele listy najbogatszych "Forbesa"

( red. ) | 6 marca 2019, 06:00

Majątek założyciela Facebooka Marka Zuckerberga, ósmego na liście, stopniał w ubiegłym roku o 8,7 mld dol.

Majątek lidera zestawienia, założyciela Amazona Jeffa Bezosa, wzrósł natomiast o 19 mld dol., do 131 mld dol., głównie dzięki wzrostowi kursu akcji spółki. Zwiększyła się jego przewaga nad drugim na liście Billem Gatesem, którego fortuna także wzrosła - z 90 do 96,5 mld dol. Trzecim najbogatszym człowiekiem na Ziemi jest Warren Buffet (Berkshire Hathaway, 82,5 mld dol.). W pierwszej dziesiątce znalazło się łącznie 7 Amerykanów - oprócz wyżej wymienionych jeszcze współzałożyciel i prezes Oracle - Larry Ellison, Michael Bloomberg oraz Larry Page (Google). Do czołowej dziesiątki trafili też Francuz Bernard Arnualt (LVMH), Meksykanin Carlos Slim Helu (branża telekomunikacyjna) oraz Hiszpan Armancio Ortega (Zara).

Według "Forbesa" liczba miliarderów na świecie zmniejszyła się - do 2153 z 2208 rok wcześniej, a ich łączny majątek skurczył się z 9,1 biliona do 8,7 biliona. Wśród tych, którzy wypadli z najnowszego notowania "Forbesa", są m.in. projektanci mody Domenico Dolce i Stefano Gabbana, współzałożyciele Dolce & Gabbana.

Tylko 252 osoby z listy miliarderów "Forbesa" to kobiety. Jednak płci żeńskiej jest najmłodsza z najbogatszych osób na świecie - 21-letnia Kylie Jenner mająca 100 proc. udziałów w Kylie Cosmetics, spółce założonej 3 lata temu, której przychody w ub.r. oszacowano na 360 mln dol.

(BBC News)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,