M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Rusza akcja "Kukbuk Poleca - odkrywamy dobra lokalne"

Joanna Niewiadomska | 8 marca 2019, 06:00

Magazyn przyzna certyfikaty wybranym producentom żywności, rzemieślnikom, producentom kosmetyków ekologicznych i właścicielom gospodarstw agroturystycznych.

Ruszyła 3. edycja konkursu "Kukbuk Poleca – odkrywamy dobra lokalne”. "Kukbuk Poleca” to certyfikat jakości przyznawany przez magazyn kulturalno-kulinarny godnym zaufania producentom żywności, rzemieślnikom, producentom kosmetyków ekologicznych i właścicielom gospodarstw agroturystycznych. Podczas ubiegłorocznej edycji do redakcji dotarło blisko 700 produktów od prawie 200 lokalnych wytwórców. Certyfikat został przyznany 24 z nich. w Tym roku zgłoszenia magazyn zbiera do 9 maja.

Warunkiem zgłoszenia jest nadesłanie do redakcji próbek swoich produktów, a w przypadku gospodarstw agroturystycznych - opisu obiektu wraz ze zdjęciami wizerunkowymi. Zbada je jury w składzie: Daria Pawlewska, Oliwia Gede-Niewiadomska, Lara Gessler, Laurent De Bremaeker, Piotr Więcławski "Vienio”, David Gaboriaud, Grażyna Lambach, Alina Szyrle oraz Agnieszka Saternus, które następnie wybierze laureatów w siedmiu kategoriach. Zwycięzców "Kukbuk" ogłosi 31 maja na gali finałowej w Fortecy u Kręglickich w Warszawie.

Nagrodą w konkursie  jest promocja laureatów w magazynie "Kukbuk", na stronie internetowej i w mediach społecznościowych magazynu.

Sponsorem konkursu "Kukbuk Poleca” jest Honda, a jego partnerem technologicznym – LG Electronics Polska. Patronami konkursu są: Kuchnia+, Domo+, Co Jest Grane 24, Wp.pl, Radio Kolor, Newseria, Bio Bazar i "Food Service".

Czytaj więcej na temat: