M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Powstała Fundacja Forum Konsumentów

Magdalena Soroczyńska | 18 marca 2019, 06:00

Prezesem Fundacji jest Agnieszka Plencler, w radzie programowej zasiadają: prof. dr hab. Dominika Maison, dr Tomasz Baran i Marcin Celejewski.

Działalność uruchomiła nowa organizacja mająca dbać o interesy konsumentów - Fundacja Forum Konsumentów. -  Będziemy mocnym, aktywnym i obiektywnym głosem konsumentów w debacie publicznej. Będziemy prowadzić konstruktywny dialog z decydentami, korporacjami i przedsiębiorcami, dbając o dobro konsumentów. Będziemy działać na rzecz grup konsumentów, ale nie będziemy zajmować się indywidualnymi przypadkami łamania praw konsumenckich - deklaruje Agnieszka Plencler, prezes Fundacji.

Cztery główne obszary działania organizacji to: monitorowanie i badanie wybranych kategorii produktowych, inicjowanie i sygnalizowanie w debacie publicznej istotnych tematów z punktu widzenia konsumentów, uświadamianie i szerzenie wiedzy na temat praw i możliwości konsumentów oraz promowanie właściwych postaw wobec konsumentów - szczególnie w świecie online.

Prezesem Fundacji jest Agnieszka Plencler: psycholog, z doświadczeniem po stronie agencji badawczych i marketingu. Karierę zawodową rozpoczęła w świecie badań marketingowych. Współpracowała z prof. Rafałem Ohme i prof. dr hab. Dominiką Maison. Jako dyrektor projektu badawczego, później produktu i marketingu współtworzyła sukcesy Grupy PKP w latach 2013-2015 oraz marki LOT w latach 2015-2016. Od 2018 r. współpracuje z przedsiębiorcami w ramach budowania marek osobistych i przewodzi Forum Konsumentów.

W radzie programowej Fundacji zasiadają: prof. dr hab. Dominika Maison - prezes Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynkowych i Społecznych, założycielka i prezes firmy badawczej Maison & Partners; Marcin Celejewski, ekspert w zarządzaniu strategicznym skupiony wokół zagadnień związanych z wykorzystaniem technologii we wsparciu rozwoju biznesu, i dr Tomasz Baran, partner merytoryczny w ogólnopolskim panelu badawczym Ariadna, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj więcej na temat: