M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Dove współtworzy bibliotekę zdjęć kobiet #ShowUs

Paweł Piasecki | 28 marca 2019, 06:00

Z globalnego badania marketera wynika, że 70 proc. kobiet nie jest zadowolonych z tego, jak są pokazywane w zdjęciach publikowanych na co dzień w mediach.

Jednocześnie 67 proc. uczestniczek badania zleconego przez Dove wyraziło życzenie, by marki wzięły większość odpowiedzialność za zdjęcia stockowe wykorzystywane w komunikacji. 

Te wyniki skłoniły markę produktów kometycznych Unilevera do stworzenia, we współpracy z agencją fotograficzną Getty Images i platformą Girlgaze założoną przez fotografki, bazy zdjęć #ShowUs. Znajduje się w niej obecnie ponad 5 tys. niepoddanych obróbce cyfrowej zdjęć przedstawiających kobiety, zrobionych przez 116 fotografek (kobiet lub osób określających się jako non-binary) z 39 krajów. Każda ze 179 osób występujących na zdjęciach miała możność zaproponowania własnych tagów, po których zdjęcie ma być wyszukiwane w bazie. Kobiety mogą też przesyłać własne zdjęcia, które ich zdaniem powinny zostać umieszczone w bazie.

Bilblioteka #ShowUs mająca na celu burzenie stereotypów i poszerzenie postrzegania kobiecego piękna jest dostępna dla reklamodawców i mediów od 27 marca. Ceny licencji wahają się od 50 euro (najmniejszy dostępny rozmiar) do 475 euro (najwyższa jakość); przy zakupach pakietów zdjęć stosowane są zniżki.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,