M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

W kwietniu w Gametoon HD pojawią się reklamy

Piotr Machul | 2 kwietnia 2019, 06:00

Brokerem czasu reklamowego jest Polsat Media.

W kwietniu br. kanał e-sportowy Gametoon HD, którego dystrybutorem w Polsce jest Kino Polska TV SA, rozpocznie emisję reklam. Za komercjalizację kanału odpowiada Marek Wochna, dyrektor sprzedaży produktów reklamowych Kino Polska TV SA. Brokerem czasu reklamowego nadawcy jest Polsat Media.

- Gametoon HD od początku miał być kanałem komercyjnym, który będzie zarabiał na siebie reklamą, m.in. takimi jej formami jak product placement czy akcje specjalne. Uruchomiliśmy ten kanał w Polsce, bo widzimy w naszym kraju ogromny potencjał e-sportu i gier komputerowych. Zamierzamy wykorzystać własne doświadczenie zdobyte przy pracy nad anglojęzyczną wersją tego kanału, który jest dystrybuowany na całym świecie. Chcemy, by Gametoon stał się częścią większej platformy społecznościowej skierowanej do wszystkich miłośników gier komputerowych, e-sportu i popkultury. Zamierzamy zbudować społeczność wokół stacji i marki Gametoon, wykorzystując możliwości, jakie dają interaktywność, media społecznościowe i trend second screen – mówi Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV SA.

Gametoon HD to globalny kanał e-sportowy Grupy Kino Polska. Polskojęzyczną wersję kanału można oglądać od grudnia 2018 r. Obecnie Gametoon HD jest dostępny w ofertach sieci kablowych: UPC Polska, Jambox, eTV, Inea, Toya, a także w serwisie rozrywki internetowej Ipla oraz ofercie WP Pilot. Anglojęzyczna wersja kanału jest dostępna m.in. we Francji, w Holandii, Szwecji, Turcji, Rosji, Bułgarii, Stanach Zjednoczonych, Australii oraz kilku krajach Ameryki Południowej i Afryki.

Od marca 2019 r. oglądalność Gametoon HD jest mierzona w panelu Nielsen Audience Measurement.

Gametoon HD to kanał kierowany do graczy w różnym wieku. Dyrektorem programowym Gametoon HD jest Maciej Mikstacki. W ofercie programowej stacji dominują programy typu let's play, w których popularni youtuberzy i streamerzy grają w gry, na bieżąco je komentując. Gametoon HD nadaje też pasmo, w którym przypomina widzom najważniejsze mecze z międzynarodowych wydarzeń e-sportowych, prezentuje pełne ciekawostek materiały promocyjne i zajawki najnowszych gier. Ponadto na kanale można oglądać programy magazynowe.

Czytaj więcej na temat: