M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Billik i Bojan odpowiedzialni za nowe przedsięwzięcia Heliosa i Agory

Magdalena Soroczyńska | 2 kwietnia 2019, 06:00

Tomasz Billik został dyrektorem ds. rozwoju biznesu gastronomicznego, a Jakub Bojan dyrektorem działu nowych przedsięwzięć w Agorze.

Tomasz Billik dołączył do zespołu Heliosa na stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu gastronomicznego. Odpowiada za realizację planów spółki dotyczących obecności na rynku gastronomicznym. Zajmuje się m.in. poszukiwaniem nowych konceptów, budową struktury działalności gastronomicznej i nadzorem nad nią. Jest zaangażowany m.in. w projekt inwestycji w markę Pasibus.
Wcześniej, przez 11 lat, pracował w Agorze, odpowiadał m.in. za procesy akwizycyjne w obszarze nowych przedsięwzięć. Dotychczas brał udział w projektach rozwojowych Grupy Agora, m.in. związanych z obecnością na rynku telewizyjnym poprzez Metro TV i Stopklatka TV. Jest członkiem rady nadzorczej spółki Foodio Concepts z grupy Helios, a także nowego podmiotu Step Inside, powołanego w związku z planem inwestycji w markę Pasibus.
 
Do zespołu Agory dołączył Jakub Bojan, który objął stanowisko dyrektora działu nowych przedsięwzięć. Zajmuje się m.in. opracowaniem koncepcji nowych inwestycji Grupy Agora i analizą otoczenia branżowego. W lutym br. uczestniczył w transakcji nabycia przez Agorę 40 proc. udziałów w spółce Eurozet. Jakub Bojan pracuje ściśle z zespołem prawnym oraz z zarządem Agory, przede wszystkim z Anną Kryńską-Godlewską, która nadzoruje pion Nowe Przedsięwzięcia. Wcześniej pracował w Grupie Wirtualna Polska, gdzie odpowiadał za działania rozwojowe, m.in. przy projektach związanych z akwizycjami spółek z obszaru e-commerce i uruchomieniem telewizji WP. Pracował także w firmach konsultingowych PwC i Ernst & Young, a ostatnio odpowiadał za inwestycje w software house Itmagination.

Czytaj więcej na temat: , , ,