M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Aplikacja "Nie marnujemy żywności" w Netto

Joanna Niewiadomska | 2 kwietnia 2019, 06:00

Netto zachęca do przystąpienia do inicjatywy sklepy również spoza swojej sieci.

Sieć Netto kończy prace nad wdrożeniem na polskim rynku nowej aplikacji, której celem jest walka z marnowaniem żywności.  "Nie marnujemy żywności"  jest już dostępna przez App Store oraz Google Play. Stworzona została przez programistów w Danii we współpracy z duńskim bankiem żywnościowym Fødevarebanken.  Sieć przetestowała ja w Danii, gdzie korzystają z niej teraz klienci nie tylko Netto, ale także innych sieci handlowych i lokalnych sklepów.

"Nie marnujemy żywności" pozwala klientom sprawdzić w swoim telefonie, jakie produkty żywnościowe w sklepach Netto są aktualnie dostępne w obniżonej cenie oraz odnaleźć najbliższy sklep spożywczy w sąsiedztwie. Także w Polsce Netto zachęca do przystąpienia do inicjatywy sklepy również spoza swojej sieci, które mogą stworzyć swój profil w aplikacji, by na bieżąco udostępniać informacje o przecenionych produktach.

- Netto i Salling Group stworzyły otwarte rozwiązanie dla wszystkich konsumentów i uczestników rynku, aby realnie przyczynić się do walki z problemem marnotrawstwa żywności - mówi Janusz Stroka, CEO Netto Polska. - Salling Group oczywiście nie może go rozwiązać samodzielnie, dlatego mamy nadzieję, że do naszej inicjatywy przyłączą się nie tylko inne sieci spożywcze, dyskonty, ale też lokalni sprzedawcy.

 

Czytaj więcej na temat: , ,