M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Grupa Publicis prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia Epsilonu

Paweł Piasecki | 2 kwietnia 2019, 06:00

Zakupem firmy specjalizującej się w marketingowych bazach danych interesują się także Advent International i Goldman Sachs.

Epsilon, firma działająca głównie na rynku północnoamerykańskim, została wystawiona na sprzedaż przez spółkę-matkę Alliance Data Systems. Według Bloomberga, obok francuskiego holdingu reklamowego przejęciem Epsilonu zainteresowane są także - jako wspólnicy - jedna z największych na świecie firm private equity Advent International i bank inwestycyjny Goldman Sachs. Bloomberg szacuje wartość przyszłej transakcji, do której może dojść jeszcze w tym tygodniu, na ok. 5 mld dol.

W informacji prasowej z 1 kwietnia br. grupa Publicis zastrzegła, że Epsilon jest tylko potencjalnym obiektem przejęcia i transakcja może nie dojść do skutku.

Właściciel Epsilonu, amerykańska firma Alliance Data, specjalizuje się w programach lojalnościowych i usługach marketingowych, takich jak wydawanie kart kredytowych z logiem sieci handlowych. Wartość rynkowa Alliance Data szacowana jest na ok. 9,2 mld dol.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,