M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Innogy go! - system wynajmu aut elektrycznych na minuty rusza w Warszawie

Paweł Piasecki | 3 kwietnia 2019, 06:00

W pełni elektryczny carsharing jest pierwszym takim systemem w Warszawie, największym w Polsce oraz jednym z największych w Europie.

Innogy Polska udostępni mieszkańcom stolicy 500 elektrycznych samochodów BMW i3, w tym 30 sportowych modeli BMW i3s. Koszt jazdy BMW i3 w usłudze Innogy go! wynosi 1,19 zł za minutę, zaś BMW i3 S - 1,49 zł za minutę. Dostępne będą też pakiety dobowe w cenie odpowiednio 239 zł i 299 zł. W ramach promocji na start Innogy udostępni pierwszą – 15-minutową – jazdę w ramach usługi za 1 grosz.

Model płatności za czas korzystania z samochodu stosuje największy do tej pory polski system wynajmu elektrycznych aut na minuty, wrocławska Vozilla i większość takich usług na świecie. Z kolei trzy największe firmy na rynku car sharingu w stolicy - Panek, 4Mobility i Traficar, które udostępniają głównie pojazdy spalinowe, naliczają opłaty za czas oraz za liczbę przejechanych kilometrów.

Równolegle z usługą car sharingu mieszkańcom Warszawy zostanie udostępniona sieć 30 punktów ładowania, tzw. superchargerów o mocy 50 kW każdy. Stacje są w stanie w pełni naładować BMW i3 w 50 minut. Firma Innogy rozpoczęła też budowę w Warszawie sieci 500 ogólnodostępnych punktów ładowania.

Innogy realizuje projekt z szeregiem partnerów, w tym motoryzacyjnym jest BMW, technologicznym – Lincor (systemy monitoringu GPS), a finansowym – ING Bank Śląski.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,