M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

PKN Orlen złożył ofertę finansowania Ruchu

Joanna Niewiadomska | 12 kwietnia 2019, 06:00

Z Ruchem Orlen chce m.in. rozwijać swoją detaliczną ofertę FMCG także w formatach innych niż stacje.

PKN Orlen zakończył badanie due dilligence i złożył ofertę finansowania w związku z zamiarem przejęcia pakietu 100 proc. akcji Ruchu. Sfinalizowanie oferty zależy będzie od decyzji wierzycieli Ruchu oraz pozostałych podmiotów zaangażowanych w proces. Inwestor po raz kolejny mówi o restrukturyzacji Ruchu i wykorzystaniu synergii pomiędzy dotychczasowym modelem biznesowym Ruchu, a segmentem detalicznym PKN Orlen.
– To dobra perspektywa biznesowa dla wszystkich zainteresowanych stron. Zdajemy sobie sprawę, że spółka znajduje się obecnie w trudnym położeniu, mamy jednak plan jej rozwoju, który pozwoli Ruchowi wyjść na prostą. Po złożeniu oferty oczekujemy na decyzje wierzycieli spółki – powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Strategia Orlenu zakłada rozwój oferty pozapaliwowej, w tym również w ramach formatów funkcjonujących poza stacjami paliw. Orlen wskazuje, że podobne strategie realizują na rynkach zagranicznych m.in. MOL i Circle K. Jednocześnie zapewnia, że plan poprawy efektywności działalności spółki Ruch zakłada utrzymanie kolportażu prasy.

Czytaj więcej na temat: ,