M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Lyft: dynamiczny wzrost przychodów, strata 1,1 mld dol.

( red. ) | 9 maja 2019, 06:00

Przychody rywala Ubera wzrosły w pierwszym kwartale br. do 776 mln dol., o 95 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Lyft ogłosił swój pierwszy raport finansowy od czasu IPO. Strata spółki z siedzibą w San Francisco wzrosła do 1,1 mld dol., głównie ze względu na wydatek związany właśnie z debiutem giełdowym - przyznaniem pracownikom akcji o łącznej wartości 859 mln dol. Według firmy skorygowana strata wyniosła 211,5 mln dol. wobec 228,4 mln dol. rok wcześniej.

Lyft stara się zaprezentować inwestorom jako firma szybciej rosnąca niż jego znacznie większy rywal Uber Technologies Inc., który także szykuje się do IPO. Uprzedzając to wydarzenie, Lyft ogłosił poszerzenie współpracy z należącą do Alphabet Inc. spółką Waymo. Testowane obecnie samobieżne taksówki Waymo będzie można zamawiać w mieście Phoenix za pomocą aplikacji Lyfta.

Brian Roberts, dyrektor finansowy Lyfta, powiedział analitykom, że rozgłos związany z marcowym debiutem giełdowym spółki przyczynił się do wzrostu liczby aktywnych użytkowników w minionym kwartale o 46 proc., do 20,5 mln.

(WSJ.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,