M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Google odcina dostęp do niektórych usług na smartfonach Huaweia

( red. ) | 21 maja 2019, 06:00

Chiński gigant zaczyna odczuwać ograniczenia w dostępie do amerykańskich technologii.

Decyzja Google o ograniczeniu dostępu Huawei Technologies do niektórych usług w systemie Android to wynik umieszczenia chińskiego producenta smartfonów na handlowej "czarnej liście" przez Waszyngton.

Huawei, który niedawno przeskoczył Apple i stał się drugim po Samsungu producentem smartfonów, jest w dużej mierze zależny od systemu operacyjnego Google Android. Według nieoficjalnych informacji chińska firma będzie mieć od tej pory dostęp jedynie do publicznej wersji Androida i nie będzie mogła korzystać z usług i aplikacji stanowiących własność Google. Choć obecne już na rynku telefony Huawei będą zapewne funkcjonować zasadniczo tak jak dotychczas, użytkownicy mogą stracić dostęp do niektórych funkcji aplikacji, w tym opartych na sztucznej inteligencji czy związanych z aparatem fotograficznym.

Jednocześnie - niezależnie od decyzji Google - niemiecki producent mikroprocesorów Infineon Technologies AG poinformował, że zaprzestaje dostarczania Huaweiowi niektórych podzespołów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. To znak, że amerykańskie restrykcje wywierają także presję na dostawców spoza tego kraju.

(WSJ.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,