M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

The Heart i Publicis ogłosiły powstanie Fundacji K.I.D.S. [wideo]

Katarzyna Kacprzak | 3 czerwca 2019, 06:00

Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali to pierwsza taka fundacja, której celem jest rewitalizacja infrastruktury szpitali i doskonalenie procesów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

The Heart, korporacyjne centrum innowacji wraz z agencją Publicis, ogłosiły powstanie Fundacji K.I.D.S., czyli Klubu Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Łącząc potencjał korporacji oraz technologie oferowane przez start-upy fundacja ma na celu zmieniać dziecięce szpitale w
placówki przyszłości. Pierwszym szpitalem, na którym koncentrują się działania fundacji, jest
Instytut "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka", którego budowa zakończyła się 40 lat temu.

The Heart angażuje w inicjatywę duże firmy posiadające know-how, zasoby ludzkie i finansowe oraz start-upy oferujące nowoczesne technologie transformujące służbę zdrowia. Fundacja K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali została powołana 17 maja 2019 r. Środki na start pochodzą od 19 prywatnych fundatorów oraz czterech firm, które zaangażowały się finansowo. Prezesem Fundacji została znana skrzypaczka Patrycja Piekutowska, która już wcześniej prowadziła projekty charytatywne dla Centrum Zdrowia Dziecka, a niedawno została ambasadorem Instytutu.

- Tego typu projekty wyzwalają ogromną pozytywną energię. Z prawdziwą przyjemnością obserwuję pracowników naszej agencji, którzy od początku całym sercem zaangażowali się w projekt i zebrali wewnątrz Publicis grupę odpowiedzialnych społecznie liderów. Wierzę, że postawiony cel, którym jest budowa najbardziej innowacyjnego szpitala w kraju i Europie, przyczyni się do stworzenia wzajemnie wspierającej się społeczności firm i osób odpowiedzialnych społecznie oraz pozwoli na wykorzystanie ogromnego potencjału eksperckiej wiedzy i doświadczenia tam, gdzie w grę wchodzi ratowanie życia najmłodszych pacjentów – powiedział Marek Gargała, CEO Publicis Worldwide Polska.

 

Czytaj więcej na temat: , ,