M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Amazon poszerza zakres darmowej dostawy w 1 dzień

Paweł Piasecki | 4 czerwca 2019, 06:00

Usługa, dostępna dla abonentów Amazon Prime w całych Stanach Zjednoczonych, obejmie 10 milionów produktów.

Tym samym Amazon przebił ogłoszoną trzy tygodnie wcześniej ofertę Walmartu, w której dostawa następnego dnia ograniczona jest do 220 tys. produktów. Ich lista różni się w zależności od zwyczajów zakupowych klientów Walmartu w poszczególnych regionach Stanów Zjednoczonych.

Amazon nie określił żadnej minimalnej kwoty zakupu uprawniającej do darmowej dostawy w jeden dzień. Abonament Amazon Prime kosztuje od maja ub. r. 119 dol. (wcześniej 99 dol.) rocznie.

Do tej pory ta oferta Amazona była dostępna tylko na niektórych obszarach Stanów Zjednoczonych i obejmowała mniej produktów. Dążąc do poszerzenia jej zakresu, Amazon zainwestował w sieć centrów logistycznych na terenie całego kraju, a także rozbudowę własnej floty samolotów dostawczych Amazon Air - zgodnie z deklaracją z grudnia ub. r. ma w niej już w br. latać 50 Boeingów 767.

W niektórych rejonach Stanów Zjednoczonych abonenci Amazon Prime korzystają już z darmowej dostawy tego samego dnia, a w szeregu dużych miast dostępna jest opcja Prime Now - dostawa wybranych artykułów w ciągu 2 godzin.

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,