M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Zmiany w kierownictwie Ubera

( red. ) | 10 czerwca 2019, 06:00

Wraz z odejściem COO i CMO, szef Ubera Dara Khosrowshahi bierze stery firmy mocniej w swoje ręce.

CEO Dara Khosrowshahi poinformował pracowników w piątkowe popołudnie, że likwiduje stanowisko dyrektora operacyjnego (COO), by zyskać bardziej bezpośrednią kontrolę nad dwoma głównymi obszarami działalności firmy: usługami przewozowymi i dostawami jedzenia. W związku z tym jeden z czołowych współpracowników Khosrowshahiego i jego wieloletni przyjaciel Barney Harford odejdzie z firmy z dniem 1 lipca br.

CEO zapowiedział też połączenie zespołów marketingu, komunikacji i polityki publicznej, by wypracować "spójną, jednolitą narrację" dla klientów, mediów i organów legislacyjnych. W związku z tym, szefowa marketingu Rebecca Messina również zgodziła się odejść po zaledwie dziewięciu miesiącach w firmie.

W emailu skierowanym do pracowników Khosrowshahi napisał, że uznał czas po IPO za właściwy dla uproszczenia struktury firmy. Jego głównym zadaniem będzie ograniczenie strat i zwiększenie dynamiki przychodów wobec narastającej konkurencji w Stanach Zjednoczonych i innych regionach, w tym Ameryce Łacińskiej. Według S&P Global Market Intelligence, strata Ubera na poziomie 3,8 mld dol. była największą, jaką zanotował jakikolwiek amerykański start-up w ciągu 12 miesięcy przed debiutem giełdowym.

(WSJ.com)

Czytaj więcej na temat: ,