M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Coca-Cola rusza z nowym projektem muzycznym Coke Live Music Festival

Serwis Dzienny | 1 czerwca 2006, 00:00

Coca-Cola inwestuje w nowy projekt muzyczny - Coke Live Music Festival, który ma być jednym z dwóch największych festiwali muzycznych...

Coca-Cola inwestuje w nowy projekt muzyczny - Coke Live Music Festival, który ma być jednym z dwóch największych festiwali muzycznych w Polsce (obok Heineken Open'er Festival). Ma mieć nowoczesny charakter, prezentować popularną muzykę słuchaną przez młodych ludzi, a główną jego atrakcją mają być międzynarodowe gwiazdy muzyki. W tym roku będzie to Jay-z, Sugarbabes i Shaggy. Organizatorem festiwalu Coke Live Music Festival jest agencja Alter Art, która od kilku lat odpowiada także za imprezy muzyczne dla Heinekena.

Coke Live Music Festival stanowi kontynuację dotychczasowych działań marketingowych łączących markę Coca-Cola z muzyką. W 2005 r. była to promocja konsumencka i rozdawanie biletów na festiwale muzyczne oraz cykl koncertów Coca-Cola Sound Way Tour, w których uczestniczyło 12 tys. osób. Organizatorzy spodziewają się, że w tegorocznej imprezie weźmie udział 15-20 tys. osób (bilety w cenie 70-100 zł). Festiwal ma się odbywać corocznie w ostatni weekend sierpnia w Krakowie na terenach klubu sportowego Wisła Kraków. Wyjątkowo w tym roku impreza będzie miała miejsce 9 września i będzie trwała jeden dzień (w przyszłym roku ma być to impreza dwudniowa). Festiwal będzie wsparty kampanią mediową w lipcu i sierpniu, z udziałem TV i radia. Kreację kampanii przygotuje agencja Publicis, a za media odpowiada dom mediowy Starcom. W lipcu br. ruszy także promocja konsumencka pod nazwą "Muzyka po radosnej stronie życia", bezpośrednio związana z Coke Live Music Festival. Codziennie od 10 lipca do 3 września br. konsumenci będą mogli wygrać podwójne zaproszenie na festiwal. Dodatkowym elementem wspierającym wydarzenie będzie aktywacja marketingowa prowadzona z Radiem Eska. Szczegóły tego projektu nie są jednak jeszcze znane. (MKS)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,