M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Euro RSCG wygrała globalny budżet Reckitt Benckisera, JWT traci wszystkie marki tego klienta

Serwis Dzienny | 3 lipca 2006, 00:00

Sieć Euro RSCG zwyciężyła w przetargu, w którym stawką był globalny budżet Reckitt Benckisera szacowany na 1,6 mld dol. Do...

Sieć Euro RSCG zwyciężyła w przetargu, w którym stawką był globalny budżet Reckitt Benckisera szacowany na 1,6 mld dol. Do przetargu startowały początkowo trzy sieci: Euro RSCG, McCann Erickson i JWT, ale McCann Erickson w wyniku decyzji holdingu Interpublic Group of Cos., pod naciskami innego klienta Interpublic - SC Johnson, obsługiwanego przez FCB, z przetargu się wycofała.

Piotr Badowski, dyr. generalny Euro RSCG Warsaw, potwierdził, że ma już sygnały, iż całość biznesu Reckitt Benckisera przechodzi do Euro RSCG, ale dodał, że szczegółowy plan przejęć nie został jeszcze lokalnie omówiony. - Według globalnych postanowień od 1 sierpnia br. do sieci Euro RSCG trafiają wszystkie marki Boots - powiedział Badowski. - A od 1 stycznia 2007 roku - wszystkie pozostałe. Ale są to ustalenia ogólne, plan zmian w Polsce nie został jeszcze opracowany. Nie udało nam się uzyskać komentarza od Reckitt Benckisera.

Decyzja o powierzeniu całości obsługi Reckitt Benckisera oznacza, że sieć JWT straci obsługę wszystkich marek tego klienta (dotychczas globalnie były one rozdzielone pomiędzy obie sieci mniej więcej po połowie).

Obecnie przez Euro RSCG Warsaw obsługiwane są m.in. takie brandy Reckitt Benckisera, jak: Vanish, Calgonit, Calgon, Dosia, Bryza, Woolite Perła, Air Wick, zaś w JWT - Cilit, Veet, Harpic. McCann Erickson obsługiwała wszystkie marki dawnego Bootsa, które obecnie znalazły się w portfolio Reckitt Benckisera. Agencja pracowała m.in. dla marek Nurofen, Clearasil, Balneum i Strepsils.

Według Expert Monitora w okresie styczeń-maj 2006 roku wydatki reklamowe Reckitt Benckisera wyniosły w Polsce ponad 45,2 mln zł. Najsilniej wpomagane marki to: Vanish, Cilit, Air Wick i Calgonit. (AMS, "BrandRepublic")

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,