M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Sony wprowadzi we wrześniu urządzenie przenośne Mylo - komunikator Wi-Fi

Serwis Dzienny | 10 sierpnia 2006, 06:45

Sony Electronics przygotowuje marketingową strategię dla urządzenia Mylo, które zamierza wprowadzić do sprzedaży we wrześniu. W USA cena Mylo ma...

Sony Electronics przygotowuje marketingową strategię dla urządzenia Mylo, które zamierza wprowadzić do sprzedaży we wrześniu. W USA cena Mylo ma wynosić 350 dol., jest to komunikator Wi-Fi, czyli małe urządzenie przenośne, które zapewniać będzie możliwość wygodnego łączenia się z internetem z ulicy, za pośrednictwem hot-spotów Wi-Fi.

Nazwa Mylo to skrót od: my life online, grupą docelową urządzenia są młodzi ludzie, core target to 18-22 lata, określani jako techno-socialite, którzy chcą łączyć się z siecią z dowolnego miejsca, bez konieczności poruszania się z notebookiem. Mylo przypomina nieco przenośną konsolę do gier Sony PSP, ale ma dodatkowo wysuwaną klawiaturę usprawniającą pisanie maili i korzystanie z internetowych komunikatorów, ma także wbudowany software Skype'a. Jeszcze w sierpniu Sony zamierza uruchomić serwis społecznościowy wspierający launch Mylo - www.rushmylo.com. Niektórzy eksperci przewidują, że barierą biznesową dla Sony przy tym produkcie może być jednak wciąż ograniczona liczba sieci Wi-Fi i problemy z bezpieczeństwem danych w tych sieciach. Ograniczeniem może być też stosunkowo wąska grupa docelowa konsumentów. Z kolei zdaniem niektórych Mylo może być długo oczekiwanym rozwiązaniem pozwalającym w wygodny sposób korzystać na ulicy ze Skype'a, a więc darmowej komunikacji głosowej z całym światem. ("Advertising Age")

Czytaj więcej na temat: ,