Kraj

Onet uruchamia usługę obniżającą koszty komórkowych rozmów z zagranicą

Onet wspólnie ze szwedzko-luksemburską spółką Rebtel Networks uruchamia usługę telekomunikacyjną, która pozwala oszczędzać na rozmowach komórkowych z zagranicą. Hasłem promującym...

Onet wspólnie ze szwedzko-luksemburską spółką Rebtel Networks uruchamia usługę telekomunikacyjną, która pozwala oszczędzać na rozmowach komórkowych z zagranicą. Hasłem promującym usługę OnetRebtel jest “Rozmowy globalne, koszty lokalne” i na tym w dużym skrócie polega atrakcyjność tej oferty (przy rozmowach naliczane są koszty jak za zwykłą rozmowę lokalną, przy spełnieniu pewnych dodatkowych warunków). Korzystanie z usługi wymaga zarejestrowania w serwisie (onet.rebtel.pl) i płacenia opłaty “abonamentowej” (1 dolar tygodniowo, opłata pobierana jest tylko wtedy, gdy w danym tygodniu użytkownik wykonywał rozmowy). Po jednorazowej rejestracji użytkownik otrzymuje lokalny numer stacjonarny, który następnie przy rozmowach z komórki “maskuje” jego normalny numer, to samo dzieje się z numerem jego rozmówców (które wcześniej także trzeba jednorazowo zadeklarować w Rebtelu, otrzymując “zastępcze” numery stacjonarne).

Jak zapowiada Łukasz Wejchert, prezes grupy Onet i wiceprezes TVN, nowa usługa będzie wsparta szeroką kampanią reklamową. Obecnie, w pierwszym etapie, będą to działania w samym Onecie kierowane do użytkowników wchodzących do Onetu z zagranicy. Drugi etap kampanii rozpocznie się po dokonaniu pełnej integracji zasobów Onetu i Rebtela, wtedy działania mają objąć już pełen zakres mediów. Wejchert nie chce na razie prognozować, jak szybko rozwijać się będzie usługa i ilu użytkowników uda się pozyskać do końca br. czy do końca kolejnego roku. – To nie jest projekt zaplanowany na miesiące. Mamy wizję współpracy na najbliższych kilka lat. Traktujemy OnetRebtel przede wszystkim jako uzupełnienie naszej oferty telekomunikacyjnej, jako kolejne wygodne narzędzie dla naszych użytkowników pozwalające im oszczędzać pieniądze – mówi prezes portalu. Rebtel Networks istnieje zaledwie od kilku miesięcy, jednak prowadzi operacje już w 35 krajach. (MG)