M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

MSD Polska wprowadza dwie szczepionki i przygotowuje strategię wsparcia

Serwis Dzienny | 13 grudnia 2006, 06:45

MSD Polska wprowadza na rynek dwie szczepionki (dostępne na receptę). Pierwsza z nich to Silgard (szczepionka chroniąca przed zakażeniem wirusem...

MSD Polska wprowadza na rynek dwie szczepionki (dostępne na receptę). Pierwsza z nich to Silgard (szczepionka chroniąca przed zakażeniem wirusem HPV odpowiedzialnym za raka szyjki macicy), druga to RotaTeq - szczepionka skierowana przeciw rotawirusom odpowiedzialnym za biegunki i wymioty u niemowląt.

Przy wprowadzeniu szczepionki Silgard MSD współpracuje z agencją reklamową Adcon i agencją PR Headlines. Adcon przygotowuje projekty graficzne ulotek, plakatów i reklam. Kampania obejmie prasę medyczną. - Wirus HPV nie jest tak znany jak wirus HIV, dlatego potrzebne było stworzenie zintegrowanej platformy komunikacyjnej, na której zarówno pacjenci, jak i lekarze znajdą niezbędną wiedzę podaną w odpowiedni sposób. Taką platformą jest strona internetowa - mówi Krzysztof Kołodziejski, dyrektor działu szczepionek MSD Polska.

Z komunikacją dotyczącą drugiej marki RotaTeq producent chce dotrzeć przede wszystkim do rodziców niemowląt. Za komunikację związaną z tą szczepionką odpowiada agencja HealthWay, która stworzyła stronę internetową oraz projekty ulotek, plakatów i reklam prasowych. Szczepionka Silgard pojawiła się już na polskim rynku, a kampanię reklamową zaplanowano na styczeń 2007 r. Natomiast RotaTeq trafi do polskich aptek na początku przyszłego roku. (PM)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,