M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

KKR i Permira kupiły udziały w ProSieben

Serwis Dzienny | 20 grudnia 2006, 06:45

Fundusze KKR i Permira, właściciele SBS Broadcasting, wygrały przetarg na zakup 50,5 proc. udziałów w niemieckim ProSiebenSat.1 Media, nadawcy TV....

Fundusze KKR i Permira, właściciele SBS Broadcasting, wygrały przetarg na zakup 50,5 proc. udziałów w niemieckim ProSiebenSat.1 Media, nadawcy TV. Za udziały zapłacono 3,1 mld euro. KKR i Permira pokonały w przetargu turecką grupę medialną Dogan Yayin Holdings i połączone dwa fundusze Apax i Goldman Sachs.

Zgodnie z niemieckim prawem teraz musi zostać ogłoszony kolejny przetarg dotyczący sprzedaży pozostałych 49,5 proc. udziałów w ProSieben. Nowy udziałowiec planuje połączenie niemieckiego ProSieben z SBS Broadcasting i stworzenie europejskiej stacji TV. Miałaby ona rywalizować z luksemburską stacją RTL. SBS Broadcasting już działa m.in. w Skandynawii, Holandii i Europie Wschodniej. ProSieben natomiast w Austrii i Szwajcarii. Guillaume de Posch, chief executive w ProSieben, uważa, że fuzja z SBS Broadcasting pomoże lepiej rozwijać się ProSieben na rynku międzynarodowym. ("Media & Marketing Europe")

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,