M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Christian Lainer został dyrektorem regionalnym TBWA

Serwis Dzienny | 14 marca 2007, 06:45

Sieć agencji reklamowych TBWA/Europe powołała Christiana Lainera na stanowisko dyrektora regionalnego CEE. Lainer będzie łączył nowe obowiązki z dotychczasowymi kompetencjami...

Sieć agencji reklamowych TBWA/Europe powołała Christiana Lainera na stanowisko dyrektora regionalnego CEE. Lainer będzie łączył nowe obowiązki z dotychczasowymi kompetencjami chief executive officera polskiej TBWA/Communications Group. - Moją bazą pozostaje Polska. Obecnie mój czas będę dzielił pomiędzy zadania lokalne a wypełnianie misji w regionie - mówi Lainer. Jego awans jest związany ze zmianami, jakie zaszły w styczniu 2007 r. w strukturach polskiego oddziału agencji reklamowej TBWA/Warszawa. Przypomnijmy, że funkcję dyrektorów zarządzających i członków zarządu objęli Radosław Kowalik-Miklaszewski pełniący funkcję dyrektora ds. rozwoju i Paweł Borowski, dyrektor kreatywny TBWA. Wcześniej stanowisko dyrektora generalnego agencji zajmował Lainer. - Chciałem mieć możliwość skoncentrowania się na kwestiach rozwoju grupy, zarówno w Polsce, jak i w podlegającym mi regionie - mówi Lainer. Będą mu podlegać oddziały agencji w Rumunii, Bułgarii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji i w Polsce. Bezpośrednim zwierzchnikiem Lainera został Perry Valkenburg, mianowany niedawno na stanowisko CEO TBWA/International w Europie.

Jako CEO grupy TBWA w Polsce Christian Lainer odpowiada za wszystkie firmy związane z siecią działające w Polsce (TBWA/Warszawa, Tequila/Polska, Data Solutions, E-Graphics i TBWA/PR). Grupa zatrudnia obecnie blisko 200 osób.

Lainer podkreśla, że jego nominacja nie będzie się wiązała z dalszymi zmianami w polskiej strukturze grupy. (AMS)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,