M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Presspublica kupiła "Życie Warszawy" - ma teraz trzy dzienniki

Serwis Dzienny | 2 lipca 2007, 06:45

Dziennik "Życie Warszawy" kupiła spółka Presspublica (której 51 proc. należy do Mecomu, 49 proc. do Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita" SA), wydawca...

Dziennik "Życie Warszawy" kupiła spółka Presspublica (której 51 proc. należy do Mecomu, 49 proc. do Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita" SA), wydawca dzienników "Rzeczpospolita" i "Parkiet". Wartość transakcji nie jest znana. Nieoficjalnie mówi się o mniej niż kilkunastu milionach złotych. Transakcja nie wymaga zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółka Dom Prasowy, wydająca "Życie Warszawy" i należąca do Michała Sołowowa, była deficytowa.

Presspublica nabyła też prawa do wydawania 11 tygodników lokalnych posiadanych dotąd przez Dom Prasowy. Według zapowiedzi nowego właściciela "Życie Warszawy" stanie się bardziej warszawskie niż w dotychczasowej formule, a wszystkie tygodniki lokalne, bez zmian, będą dodawane w piątki do gazety. Średnia sprzedaż "Życia Warszawy" w ostatnim czasie nieco przekraczała 20 tys. egz. Wpływy reklamowe tytułu, bez autopromocji, za I-IV br. wg Expert Monitora wyniosły ok. 11,6 mln zł, a rok wcześniej - 12,2 mln.

Spekulacje o sprzedaży "Życia Warszawy" nasiliły się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. O nabycie tytułu starali się dwaj najwięksi wydawcy gazet regionalnych w Polsce - fundusz inwestycyjny Mecom i grupa Polskapresse, która przygotowuje projekt dziennika ogólnopolskiego. (KP)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,